گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
طلا از جاذبه های اقتصادی موریتانی

طلا از جاذبه‌های اقتصاد موریتانی

تولید طلای معدن تازیازت در موریتانی در سال 2017 از هفت تن (243240 انس)گذشت . در این سال درآمد حاصله با میانگین قیمت هر انس 1250 دلار  293 میلیون دلار بوده است.طلا از جاذبه‌های اقتصاد موریتانی است.

شرکتKinross Gold کانادا بهره بردار اصلی معدن طلای «تازیازت»موریتانی در سال 2017،  243,240 انس  معادل7 تن طلا از موریتانی استخراج کرده است.این شرکت کانادایی در آمریکا، برزیل، روسیه، غنا و موریتانی دارای معدن و چندین پروژه استخراج معدن طلاست.هزینه استخراج طلا در موریتانی نسبت به سایر معادن پایین تر و کم ریسک تر است. قیمت تمام شده هر انس طلا توسط این شرکت 655 دلار  است. هم اکنون قیمت جهانی انس 1277 دلار است.این شرکت در سال 2015میلادی از مجموع معادن خود 87 تن طلا بدست آورده است.

با اجرای فاز 2 توسعه این شرکت در معدن «تازیازت»، ظرفیت روزانه آسیاب سنگ طلا از 12هزار تن به 30 هزار تن خواهد رسید. عملیات اجرایی فاز 2 از سال 2018 با هزینه 590میلیون دلار آغاز و تولید تجاری از سه ماهه سوم سال 2020 شروع خواهد شد.مجوز  استخراج طلا از این معدن در سال 2008 به شرکت  red back mining کانادا واگذار و در سال 2010 شرکتKinross  این معدن را به مبلغ 7 میلیارد دلار خریداری نمود. منابع مستقل میزان تولید روزانه طلای معدن تازیازت توسط شرکتKinross را تا 120 کیلو گفته اند که روزانه با هواپیمای اختصاصی از موریتانی خارج می شود.کینروس گولد کانادا پنجمین تولید کننده بزرگ طلای دنیاست.با توجه  به معادن دیگر موریتانی تولید روزانه طلا در اینکشور به دویست کیلو می رسد.

اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران