گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
بازتاب رسانه ای شهادت مظلومانه شهید حججی در رسانه های موریتانی

پایگاه خبری النشره المغاربیه نوشت: جنایت وحشیانه سربریدن مجاهد 25ساله ایرانی متاثرمان کرد

شهادت مجاهد و قهرمان ایرانی ،محسن حججی غم اندوه را در دل تمام موریتانیایی ها و مسلمانان برانگیخت.                            

پایگاه خبری النشره المغاربیه در مقاله‌ای به قلم محفوظ الجیلانی نوشت: جنایت وحشیانه سربریدن مجاهد و قهرمان 25ساله ایرانی،محسن حججی و آن پس از اسارتش در مرزهای عراق و سوریه توسط گروهک تروریستی داعش غم و اندوه را در دل تمام موریتانیایی ها ، مسلمانان و جامعه ی بشریت برانگیخت. این جنایت وحشیانه و زشت که به کارنامه سیاه گروهک تروریستی داعش اضافه خواهد شد ما را متاثر کرد.

شهید مجاهد محسن حججی درحالی که با شرافت و شجاعت بی نظیر برای دفاع از حرم های مقدس در سرزمین های عربی که مورد تعرض گروهک‌های تکفیری و تروریستی قرار گرفته‌اند می‌جنگید،به شهادت رسید.

حججی و دیگر مبارزان ایرانی الگویی برای از خودگذشتگی و فداکاری و همچنین الگویی صادق برای ایمان به خداوند و پیامبر است و این شهید، شجاعت و قدرت را درمیان تروریست های خونخوار که جنایت‌های‌شان جامعه بشریت را شرمنده کرده است، نشان داد.

کشور بزرگ ایران درحالی که جام تلخ این مصیبت را می‌نوشد با فداکاری و ازخودگذشتگی در راه دفاع از اصول و ارزش های اصیل خود که مهمترین آن‌ها ایستادگی در کنار مستضعفین جهان و مقابله با ظالمان است، ثابت کرد که مستحق زندگی در زیر خورشید و بر روی زمین را دارد.

ملت ایران باید به این جوانان که ارواح پاک‌شان را در راه دفاع از بزرگی امت‌شان و حمایت از مظلومان و ستم دیدگان در این جهان سرکش و سلطه گرا تقدیم کردند افتخار کند و جمهوری اسلامی ایران باید به این شهدا و نیکانی که جان خود را تقدیم می کنند افتخار کند و این شهدا حقیقتا ستاره‌هایی هستند که راه کشور ایران را در شب های ظلمت و تاریکی روشن خواهند کرد.

گروهک تروریستی بعد از نوشیدن جام شکست در بیش از یک میدان در سوریه و عراق با این جنایت انتحاری عجز و ناتوانی و افولش را حتمی کرد و گروهک تروریستی داعش و حامیانش در مقابل پیروزی‌های محور مقاومت به رهبری ارتش سوریه و سپاه ایران ناامید شده‌اند.

این خون پاک ایرانی است که در میدان های جنگ می ریزد تا با خون عربی آمیخته شود و این فداکاری های ایرانی ادامه دار است تا همبستگی و وحدت اصیل اسلامی میان دو ملت سوریه و ایران محقق شود و این مقاومت ها بعد از خدا بر قدرت ذاتی و اراده ی ملت خود متکی است و همیشه در این نبردها پیروز بوده‌اند.

من مطمئن هستم که جمهوری اسلامی ایران برای انتقام گیری تاخیر نخواهد کرد و ارتش و رهبری جمهوری اسلامی ایران از این جنایت نخواهند گذشت و برنامه های تروریستی امریکا در منطقه را ناکام خواهند کرد و گروهک تروریستی داعش را که دولت امریکا به منظور ایجاد شکاف در کشورهای خاورمیانه و استفاده از منابع و ثروت‌های آن و کشتن جوانان و آواره کردن ساکنانش ایجاد کردند، نابود خواهند کرد.

 

اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران