گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
مصاحبه سایت قافله با آقای سفیر

مصاحبه سایت قافله با سفیر ایران مرداد 1396                                

در این جلسه سفیر ایران در نواکشوت ، جناب آقای محمد عمرانی در مورد ماهیت روابط بین دو کشور و راه های تقویت این روابط گفتگو شد. آقای سفیر به نقاط مشترک بین دو کشور اشاره کرد که روز به روز بیشتر می شود. در این راستا، او به عنوان سفیر می افزاید در توسعه همکاری در زمینه های مختلف تلاش همچنان ادامه دارد. توسعه و تقویت تعاملات که در نظام اسلامی، حاکم بر دو کشور ریشه دارد.

انقلاب اسلامی نقطه عطفی برای جمهوری اسلامی ایران است که منجر به ورود به رشد و دنیای تکنولوژی معاصر شده و ایران دربند را به کشوری قوی و فعال تبدیل کرده است. روح انقلاب در قلب همه ایرانیان است و بر عملکرد دیپلماسی نیز اثرگذاشته به گونه ای که کشور ایران در روابط بین المللی علاقمند به ارتباط با کشور ها به خصوص کشور های اسلامی می باشد.

ایران باعث تعادل در نظم نوین جهانی شده است و در همه قضایا از حق و عدالت حمایت کرده است مانند دفاع از برنامه هسته ای خود در سازمان ملل. سفیر افزود توسعه روابط موریتانی  و ایران منجر به موفقیت های بزرگ اخیرا مانند برگزاری  نمایشگاه ها و تعاملات افتصادی ایران  شده و تعمیق روابط با توجه به اراده دو ملت دوست و برادر و روحیه همکاری میان دو کشور در حال گسترش است.

لازم به ذکر است که سفیر ایران به راحتی به زبان عربی صحبت می کند، و جایگاه خاصی برای زبان عربی در قلب خود قائل است. به خاطر آن که زبان قرآن است و به خاطر فعالیت و زندگی در کشورهای عربی مانند عربستان سعودی و عراق.

 

اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران