گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
نمایشگاه صنایع دستی و محصولات غذایی ایران در نواکشوت

 

برگزاری نمایشگاه صنایع دستی و محصولات غذایی ایران در نواکشوت

نواكشوت‏11‏/03‏/2015:در پایتخت موریتانی نواکشوت، نمایشگاهی از صنایع دستی و محصولات غذایی ایران، برگزار شد. این اولین تعاملات در از سرگیری روابط موریتانی ایران بود. این نمایشگاه ها فرصتی برای تحکیم روابط میان دو کشور در زمینه های مختلف می باشد.

خبرنگار شبکه خبری العالم در بازدید از نمایشگاه، گفت: فرش های ایرانی از بهترین انواع صنایع دستی جمهوری اسلامی در سالن نمایشگاه موزه ملی در نواکشوت به نمایش گذاشته شد. این نمایشگاه برای اولین بار از زمان از سرگیری روابط بین دو کشور می باشد که صنایع سنتی خصوصی ایران و مواد غذایی در آن حضور دارند.

این نمایشگاه برای بسیاری از مردم موریتانی تبدیل به یک قطب شده، که آن را به عنوان یک فرصت برای شکستن محدودیت جغرافیا، و نگاهی دقیق تر به این محصولات در بازار موریتانی در دسترس نیست می دانند. سازمان دهندگان می گویند که این پل ارتباطی مهم برای شناخت دو ملت نسبت به هم می باشد، به خصوص که ایران و موریتانی، مشترکات زیادی دارند.

خان زاده، مدیر این نمایشگاه گفت: "خدا را شکر استقبال خوبی توسط عموم مردم موریتانی و سرمایه گزاران صورت گرفت  و به خواست خدا شروع خوبی به منظور توسعه روابط تجاری بین مردم دو کشور دوست و برادر است."

این نمایشگاه از جمله تلاشها برای تحکیم روابط میان دو جمهوری اسلامیایران و موریتانی، و برای پر کردن شکاف جغرافیایی و برای خدمت به اتحاد مجدد امت اسلامی می باشد.

محمد محمود الطلبةشریک موریتانی در نمایشگاه محصولات ایرانی گفت: "شناخت من از جمهوری اسلامی ایران کشوری است که بسیاری از چیزهایی که ما در بازارمان نیاز داریم را تولید می کند، و هدف این نمایشگاه این است که شهروند موریتانیایی بداند کشوری به نام ایران وجود دارد که چنین تولیداتی دارد. "

بسیاری از مردم موریتانی پس از بازدید از این نمایشگاه  محصولات تجاری ایران را با کیفیت بالا و به عنوان یک جایگزین ممکن برای کالاهایی که از شرق و غرب بازارهای موریتانی را پر کرده است شناختند.

اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران